Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotogalerie ZDE >>> V sobotu 31.ledna se v Děčíně uskutečnilo otevřené Mistrovství ČR FSKA pod názvem "Funakoshi cup 2009". Přestože se jedná o turnaj pouze základních a mistrovských sestav kata, zúčastnilo se ho přes 200 závodníků z celé republiky. Pro nás, ale bylo důležité, že ve většině kategorií nechyběli známá jména a tak bylo na turnaji hned o co bojovat. Celkem se nám podařilo na turnaji získat 10 medailí z toho 7 zlatých, 1 stříbrná a 2 bronzové medaile.

Jako první nastupoval na tatami Sebastian Bytyqi, který hladce postoupil až do finále. Ve finále porazil 2:1 svého pravidelného soupeře Podroužka z Prahy a tak jsme mohli slavit hned první zlato. Sebovi katy sice postrádali trochu rychlosti, ale to nahradil excelentně přesnou a silnou technikou, což mu doopravdy jde. Na dalším tatami nastupovali již žákyně 13-14 let, kde si velmi dobře vedla Fabiana Bytyqi. V souboji o finále však rozhodčí z nepochopitelných a neopodstatněných důvodů nechali vyhrát o dvě třídy horší závodnici a Fabiana tak sice smutná ale o to víc nažhavená předvedla v repasáži kata Gojushihosho a získala bronz. Kategorii juniorů ovládli hned dva naši závodníci Jaroslav Hodina a Jakub Klaban. Jarda si dokonce ve finále zkusil svou novou kata Gankaku a i přes drobné zaváhání nenechal nic náhodě a získal zlato. Jakub obsadil v repasáži 3.místo. V poslední kategorii jednotlivců mužů zvítězil M.Kabeš a obhájil tak zlato z minulého roku. Dobře se vedlo i L.Krojidlovi, který i přes své zaměření na kumite, odhodlaně nastoupil na kata a obsadil patou příčku.

Odpoledne se soutěž rozeběhla v teamových disciplínách a zde jsme jasně kralovali. Pomohli k tomu i závodníci z jiných klubů, která společně s našimi nastupovali jak v kata duo tak v kata team. V žácích Seba Bytyqi společně s V.Filipem z Mladé Boleslavi vyhrál zlato v kata duo a stejně tak pak ještě navíc s Šafránkem z Kesl-ryu Praha vyhrál kata team. V kata duo děvčat pak Fabča Bytyqi spolu s Navrátilovou z Prahy získala zlato. V duo pak ještě nastupovali junioři Hodina a Klaban a těsným výsledkem 1:2 obsadili ve finále druhou pozici. Soutěž uzavírala mužská disciplína kata team, kde naše družstvo ve složení Kabeš, Hodina a Klaban poprvé svým vystoupením získali hned 1.místo.

Díky trojnásobnému zlatu a tím tak zisku tří titulů mistra otevřeného MČR FSKA byl na závěr celého dne pořadatelem soutěže Pavlem Znamenáčkem ohodnocen Sebastian Bytyqi za nejúspěšnějšího závodníka turnaje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář