Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotogalerie ZDE >>> V sobotu 17.ledna se v Ústí nad Labem uskutečnilo 1.kolo Národního poháru seniorů karate - nominační soutěž na Mistrovství ČR seniorů. Pořadatel se organizace zhostil výborně, jelikož jsme poprvé z jeho úst mohli při nástupu zaslechnout poprvé a oficiálně název naše Karate klubu :-) Celkem se nám na poháru podařilo získat 3 medaile za silné podpory našich fanoušků. Náš cíl na turnaji byl ale jednoznačný a to získat co nejvíce bodů do nominace na zmíněné Mistrovství seniorů. Jelikož mimo trenéra Míly jsou všichni v seniorské kategorii nováčkové tak to byl cíl jasný a samozřejmě zisk medaile o to víc potěšil.

Jako první nastupoval v kata mužů Jakub Klaban, který ovšem v prvním duelu hned stanul proti Lukáškovi z Prahy a přesto, že jeho výkon se zlepšuje a stává se stabilnější nestačil tak ještě na tohoto závodníka a prvním kole vypadl. Současně z Kubou nastupovala na vedlejším tatami v kategorii žen Monika Smolařová, která si prvních dvou kolech hravě poradila se svými soupeřkami a o postup do finále jí čekal doopravdy těžký oříšek a to Petra Nová, které se může pyšnit třeba i vítězstvím na ME seniorů. Monča proti Petře zajela svou Gojushiho-sho 100% koncentrovaně, ale zde musíme ještě doopravdy stát při zemi a na vítězství proti takovéto závodnici si musí Monča ještě počkat. Každopádně i sama Petra Nová vyjádřila Monče obdiv nad její zlepšující se formou na které chce neustále pracovat. V repasáži pak Monika obsadila třetí místo nad Vašíčkouvou z Prahy, kde si Monika v klidu otestovala svou budoucí finálovou katu Unsu, která však ještě nemá takovou jistotu v provedení a nasazení. V kata muži také nastupoval Míla Kabeš, který postupoval stejně jako Monika a v prvních dvou kolech jasně zvítězil na 5 praporků. V semifinále se potkal z Debrecenym z Ostravy, který Mílu porazil a odsunul do repasáže. V repasáži pak porazil Lukáška z Prahy a obsadil třetí místo.V

kumite nastupoval Lukáš Krojidlo a po afektovaném prvním vítězství, který snad nejvíce prožíval i jeho coach Fabian Bytyqi postoupil Luky do finále. Zde celý zápas vedl z přehledem 2:0, ale s blížícím se koncem trochu upadla fyzička a následovala chyba, kterou Lukáš proměnil ve zlomený nos svého soupeře. To znamenalo Hansoku, vyloučení a Luky si tak odnesl stříbro. Ze svěšenou hlavou si ale snad uvědomil, že je zase dobrý že to nebyl jeho nos :-) no ale konečně si Luky tvoří pomalu respekt.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář