Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotogalerie ZDE >>> Další ročník turnaje Obi open přivítalo v pražské sportovní hale SK Lužiny na 370 závodníků z 55 oddílů ČR. Soutěžilo se v klasických disciplínách kata a kumite dle pravidel Českého svazu karate. Tato soutěž byla také zařazena mezi turnaje s nominačním koeficientem na prosincové Mistrovství ČR mládeže a takže bylo důležité obsadit bodované pozice. Ty pak samozřejmě zaručí dobré postavení v nominační tabulce. Karate klub Ústí nad Labem si na turnaji vedl velmi dobře a pod vedením kauče Fabiana Bytyqi získala malá čtyřčlenná výprava 4 medaile (1x zlato, 1x stříbro, 2x bronz).

V kata starších žákyň si hravě
v eliminaci poradila se všemi soupeřkami  Fabiana Bytyqi a tak si zajistila postup do finále. Zde nastupovala proti Klapalové z Ostrav, na kterou momentálně již nestačila a obsadila tak druhé místo. Podle slov jejího trenéra, podala F.Bytyqi ve finále standardní výkon, zaměřený zejména na správné stylové provedení a přesnou techniku, což je u žáků nejvíce preferované. Její soupeřka takticky vsadila pouze na tvrdou a důraznou techniku bez jakéhokoliv načasování. Rozhodčí se zde přiklonili na stranu Ostravské závodnice, která zvítězila. V souboji kumite, které následovali odpoledne již F.Bytyqi nenechala nic náhodě a ve finále zvítězila. Prodala svojí ofenzivní taktiku nad Klabanovou s Kamury a získala zlato.

Mezi staršími žáky, na základě věkového ostaršení, poprvé nastupoval Sebastian Bytyqi a
hned si vedl velmi dobře. Po nespočet zacvičených kata obsadil třetí místo. „Seba stejně jako jeho sestra nenašel v úvodních kolech přemožitele. V semifinále však na základě drobného zaváhání prohrál a odsunul se do repasáže. Zde mu ovšem již nezbyla žádná předepsaná sestava a tak musel sáhnout po nové kata Gankaku, kterou si teprve připravuje do budoucna pro starší kategorie. I přes údiv rozhodčích, že sestavu nasadil, se mu zadařilo a zvítězil.“ komentoval trenér M.Kabeš.  V kumite Sebastian Bytyqi nastupoval s jasným cílem, získat první zkušenosti ve starší věkové kategorii. „Sice se Sebovi nepodařilo dosáhnout hned na medaili, ale dokázal se mezi staršími prosadit. Kdyby občas i rozhodčí registrovali Sebovi bloky proti kopům, za který získávali jeho soupeři zbytečně body, možná by dopadli výsledné skóre zápasů jinak“ doplnil jeho kauč a otec F.Bytyqi.

Mezi juniory se poprvé přestavil Jaroslav Hodina, který své dorostenecké zkušenosti okamžitě zúročil. I když neprošel přes favorizovaného Debrecenyho z Ostravy, předvedl v repasáži výborně technickou a dynamickou sestavu a právem získal bronz. „Jelikož bude Jardovi na prosincovém Mistrovství již 16 let, musí nastupovat ve všech nominačních soutěžích už za kategorii juniorů i přesto, že do kategorie ještě nepatří. Na Obi open se mu dařilo výtečně a až na prohru s letošním medailistou z ME juniorů Debrecenym nenašel přemožitele.“ dodal trenér Kabeš

V dorostencích si jako poslední dobře vedl Šimon Branda, který předvedl, že také nemá problém s věkově staršími soupeři a po několika kolech obsadil v obou disciplínách kata i kumite čtvrté místo. „Šimon na sobě začal skutečně hodně pracovat a je to vidět i na jeho výsledcích. I když na turnaji nesáhnul na medaili, tak ale poslední dobou pravidelně obsazuje bodované příčky, což mu umožní dobrou pozici pro start na letošní MČR. Jeho cílevědomost, skromnost a 100% dodržování tréninkových metod se pomalu začíná zúročovat“ řekl jeho trenér M.Kabeš

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář