Jdi na obsah Jdi na menu
 


Člověk, kterého jsem si pro tuto práci vybrala, je můj dlouholetý trenér karate. Není pro mne jen trenérem, ale i velkým vzorem, dobrým kamarádem a dá se říct, že i druhým tatínkem. Setkáváme se spolu třikrát týdně na trénincích po dobu už devíti let a často spolu trávíme i celé víkendy na soutěžích, seminářích a soustředěních.

Nejprve vám ho trochu popíši. Je to muž střední sportovní postavy, má černé vlasy na krátko střižené. Jeho velké oči z vrchu lemuje černé klenuté obočí a zvýrazňují je delší řasy. Rád se obléká do sportovního oblečení, které mu asi připadá nejpohodlnější a často k němu nosí čepici. Ať už v létě kšiltovku nebo zimní čepici do chladnějšího počasí. Je to člověk, který dbá o svůj vzhled a zejména na tatami se snaží být dokonale upravený. Působí na mne vkusným a čistotným dojmem.

Již na první pohled byste mého trenéra hodnotili jako pohodového člověka, se kterým si užijete ve svém volném čase spoustu legrace. Je neustále dobře naladěný a to mu strašně moc závidím, protože vždy není člověku nejlépe, ale na něm špatná nálada a problémy nejsou vůbec vidět. Je velice usměvavý a snaží se každému pomoci a poradit. Mě pomáhá na každém tréninku už tím, že mi vytýká všelijaké chyby a tím se snaží zdokonalit můj styl a techniku cvičení, i když mi to někdy přijde už otravné. Vím, ale že to se mnou myslí jen dobře a chce, abych dosáhla svých vysněných cílů. Vše co slíbí, tak vždy splní a snad nikdy, za tu dobu co se známe, jsem nezažila, že by to bylo naopak. Je poctivý, obětavý a snaží se být každému oporou. Má moc rád děti, ať už svoje miminko, nebo nás, kteří jsme jeho žáky. Cení si každé maličkosti a o každou svou věc se pečlivě stará a opečovává ji. Váží si lidí kolem sebe a rád si vyslechne i jejich názory. Je velice trpělivý a tolerantní a dokáže se na tréninku přenést přes naše otrávené pohledy a obličeje z toho, že nám něco nejde a nejde. Jsou však chvíle, kdy dokáže být i tvrdohlavý a snaží se nám za každou cenu říct svůj názor a chce, aby vše bylo po jeho, to se stává málokdy a většinou uznáme, že měl pravdu. Dokáže nám promluvit do duše, když se chováme nesprávně a naopak umí i pochválit, a to každého z nás velice příjemně zahřeje u srdíčka. Je pohotový a umí rychle reagovat. Není urážlivý a dokáže v každé situaci zachovat chladnou hlavu. Nepřetvařuje se a nikdy si nehraje na něco, čím být nemůže. Je to člověk, který má své cíle a ambice a usilovně se snaží splnit si své sny a také sny ostatních. Cítím z něj, že i můj osud mu není lhostejný a zaleží mu na mě, jako na sportovkyni, ale i člověku. Při každém svém nezdaru v něm najdu oporu a hlavně upřímnou radu.

Takový je můj trenér a právě za to všecko si ho moc vážím. Byla bych strašně ráda, kdyby se takových lidí v mém životě objevovalo více.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář